Jdi na obsah Jdi na menu
 


Britská dlouhosrstá-Bella

Bella1.jpg

datum narození: 10. 4. 2013

plemeno: britská dlouhosrstá stříbřitá černě mramorovaná (nazývaná "whiskas")

 

Charakteristika

Pro svou vyrovnanou, klidnou a přátelskou povahu je ideálním společníkem pro mnoho lidí na světě. Je přátelská a přítulná. Někdy dlouhé hodiny prospí, jindy si hraje s různými hračkami. Přestože je velmi milá a jemná, je to osobnost a nenechá si všechno líbit. Pokud s něčím nesouhlasí, dá to ihned najevo. Britská kočka většinou dobře vychází s ostatními kočkami, dokonce často i se psy. Protože je to kočka dobromyslná, hodí se i do domácnosti, kde jsou děti.

Vzhled

Britské kočky jsou nápadné svou kulatou hlavou s velkýma očima a podsaditou stavbou těla. Stavba těla vykazuje podobné rysy, jako má perská kočka. Je pro ni charakteristický krátký krk, široká hlava a mohutné končetiny. Britské krátkosrsté kočky jsou středně velké až velké. Jsou chovány v řadě různých barev a kreseb srsti. Srst je velmi hustá a hedvábně jemná.

Péče

Srst se nezacuchává a úplně postačí občas (asi jednou týdně) odstranit odumřelé chlupy hrubým hřebenem nebo kartáčem či hráblem (furminator). V době línání frekvenci kartáčování podle potřeby zvýšíme, ale pozor, aby se srst příliš častým česáním nepoškodila. Časté koupání není nutné.